Image Alt

Sık Sorulan Sorular

Éditions Jean Lenoir aromaları doğal mı?

  • Hem ekonomik hem de çevresel faktörler göz önüne alındığında daha mantıklıdır.

Doğal ürün özünü piyasada bulmak mümkün olmadığı gibi yapımı da çok pahalıdır. Örneğin bir kilogram safran özü yüz binlerce liraya mal olacağından, safran özünü doğal olarak temin etmek aşırı derecede pahalı olurdu!

  • Aroma kalitesinin yüksek olması için üretmek daha mantıklıdır.

Meyve özlerini çıkartma teknikleri, ürünü bozabilir ve bazen de hoş olmayan aromalar ortaya çıkarabilir. Örneğin, muzun doğal özü kötü kokabilir. Doğal çilek ve kayısı aromaları da stabil değildir.

Modern parfümeri de sentetik hammaddeler kullanır. Bu tür hammaddelerden yapılan ilk parfüm, 1925 yılında bir aldehit ile formüle edilen ünlü Chanel No. 5’tir. Petrol kimyası sayesinde geliştirilen sentetik hammaddeler, doğal hammaddelere oldukça benzer koku verme özelliğine sahiptir.

Aromalar ne kadar süreyle dayanır?

Aromalarımız 5 yıl garantilidir ve iyi koşullarda saklanırsa 10 yıl dayanabilirler. Bunun için şişelerin dik konumda tutulması, ışık ve ısı kaynaklarından mümkün olduğunda uzakta bulunması önemlidir. Doğrudan güneş ışığına maruz kalmamalıdır ve ısıtıcılardan uzak tutulmalıdır.

Aromalar alkol içeriyor mu?

Ürünlerimiz alkol içermemektedir.

Le Nez du Vin The Masterkit tüm aromaları içeriyor mu?

The Masterkit 54 aroma içermektedir ama bu üründe olmayan bazı aromalar farklı setlerde bulunmaktadır. Örneğin; Duo 24 aromaları, Beyaz Şaraplar 12 ve Kırmızı Şarap 12 Aromaları, Masterkit 54 aromalarına dahil edilirken, Faults ve New Oak farklı alanları derinlemesine ele aldığı için farklı aromalar içerir.

Aromaları veya kitapları ayrı ayrı satın almak mümkün mü?

Éditions Jean Lenoir, şarap, kahve ve viskinin koku alma gelenekleri üzerine özel çalışmalar yayınlamaktadır.  Bu özel çalışmalara sadece “Ürün” demek çok doğru olmayacaktır. Bu setler çoklu duyusal algılara hitap eden kitap, kart ve aromalardan oluşmaktadır. Bahsettiğimiz duyular sadece görme ve dokunma değil, aynı zamanda koku almayı da kapsamaktadır. Bu nedenle, aroma şişeleri, kitaplarından ayrılamaz. Kitaplardaki bilgiler, deneyeceğiniz şarap, kahve veya viski aromalarını daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır.